Page 1 of 1

ManiaPlanet yeni bir Macera

Posted: 13 Apr 2011, 08:26
by oliverde8
Hylis wrote:Sizlerle bizim, ManiaPlanet vizyonumuzu paylasmak istiyorum.

Shootmania, Questmania ve Trackmania2 yi özel olarak gelistiriyorsakda amacımız ManiaPlaneti bir butun olarak gelistirme. Nadeo'da Maniaplanet'i bir yazılım konsolu olarak görüyoruz. Bilgisayar oyunlarındaki en büyük gelisme 2D den 3D ye geçis ve oradanda multiplayer'a gecis oldu. Simdi ise bir adim daha ilerleyerek Multiplayer v2(Oyuncuların ilerlettigi bir oyun kavramı, Player Powered) ye geçiyoruz.

Multiplayer baslangıcını arcade makinalarında gördü. Ilk basta birkaç kisi bir makinanın önündeydi ve hep ayni oyunu oynuyorlardı. Daha sonra bir makine birkaç oyun oynatma yetenegi kazandı, ama makine cogunlukla tek bir oyuncu içindi. Bu kisisel bilgisayrlarimiz oldu. Bunlar tek bir stile sahipti ama biz tek bir stil sevmiyoruz, tek bir müzik stili dinlemiyoruz, tek bir yemek yemiyoruz. Bu yüzden Maniaplente en çok oynanan oyun turlerini getirmek için Questmania ve Shootmania yi dahil edicegiz.

Bu maceraya baslayabilmek icin kucuk ama kuvetli baslamamiz gerekiyor. Bu bazılarınızı sasırtabilir ama bu sahiden almıs oldugumuz bir karar. Ilk basta olabildince az Mode va tek bir çevreye sahip olmak istiyoruz. Daha sonra yavas yavas oyunu büyüteceğiz. Hedefimiz her 3 ayda bir yeni bir çevre sunmak ve belkide arada güncellemeler yapmak. Her yenilikle yeni oyuncular maceraya katilabilir. Camia tek bir oyundaki güncellemeleri takip ederek yum camiayi takip etmis olacak. Bu görüs sekli bizim icinde tamamen yeni, eski görüşümüzden farklı bu nedenle bizim içinde büyük bir değişiklik olacak ama bu gerçekten çok istedigimiz bir degisiklik. Bu önümüzdeki yıllar aha buyuk bir parti olacak.

Kısaca yeni TM versiyonlarına el koymaniz için daha çok beklemeniz gerikecek, ama macera bir kere basladimi eskisinden daha hizli olmasi gerekir.

O zamana kadar isleri olabildigince hizli bir sekilde ilerletmeye çalıstıgımıza inanin. Her saatin onemi var bu iste.

Nadeo'dan Florent "Hylis"

Re: ManiaPlanet yeni bir Macera

Posted: 23 Sep 2011, 16:51
by sahin70
Çok güzel olmuş görsel efektleri... gerçek yarış arabaları gibi:) Başarılarınızın devaını dileriz ama kim ücret verecek pahalı bence