FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

Dyskutuj o wszystkim związanym z Maniaplanet.

Moderator: Polish Moderator

Post Reply
User avatar
Dommy
Translator
Translator
Posts: 1880
Joined: 25 Aug 2011, 21:45
Location: Poland
Contact:

FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

Post by Dommy » 18 Apr 2014, 15:47

maniaplanet

Mam nowy komputer i nie wiem skąd pobrać ManiaPlanet
Klik i proszę: http://files.maniaplanet.com/setups/Man ... lSetup.exe

Jak działa menu główne?
ManiaPlanet składa się z Tytułów. Główne menu to miejsce, z którego możesz wybrać tytuł, jaki chcesz rozgrywać. Przeciągając myszką w górę otworzysz listę tytułów przechowywanych na dysku, jakie możesz wczytać do pustych stacji. Aby wczytać Tytuł, wybierz stację (tak nazywa się okno) i wybierz jedną z 3 opcji:
- Install title from the store przeniesie cię do marketu w którym znajdziesz najpopularniejsze tytuły stworzone przez społeczność Maniaplanet
- Install title from disk pokaże ci twoją bibliotekę tytułów jaką przechowujesz na dysku
- Install title from URL oznacza pobranie tytułu z bezpośredniego linku który podasz
Potem wystarczy tylko poszukać ciekawego Tytułu, kliknąć go i nacisnąć "Wczytaj". Aby usunąć Tytuł, kliknij stację i naciśnij Delete*. Układ stacji można zmieniać jeżeli mamy oznaczoną opcję "zmodyfikuj układ" którą znajdziesz pod przyciskiem OPCJE w lewym menu, później wystarczy pzytrzymując klawisz Ctrl przeciągać stację w pożądane przez ciebie miejsce. Kółko myszki + Ctrl zmienia rozmiar stacji.

* nie można usunąć domyślnych tytułów: Canyon, Storm, Stadium, Valley, Elite, Siege

Gdzie mogę znaleźć więcej Tytułów?
Maniaplanet 3 oferuje nowe narzędzie: Market, Będąc w głównym ekranie maniaplanet, kliknij na przycisk Market z menu po lewej stronie, tam znajdziesz najpopularniejsze, najnowsze i najchętniej pobierane tytuły stworzone przez społeczność.

Czym są Planety (Planets)?
Planets to wirtualna waluta w ManiaPlanet. Za planety możesz kupić Tytuły, skiny, awatary, trasy i klaksony średnio po 25 P. Za 5000 P można zdobyć 3 nowe stacje do głównego menu. Waluta ta została głównia stworzona dla twórców serwerów, kupno serwera z większym limitem rankingowy kosztuje od 10000 do nawet 80000P. Także koszt prywatnej wiadomości wynosi 5 P (nie obejmuje to czatu, jedynie listy).

Jak zdobyć Planets?
Przez udostępnianie swojej zawartości dla innych graczy na ManiaLinkach, serwisach internetowych itp. Za przynajmniej 1 logowanie w ciągu dnia. Rejestracja klucza gry również zwraca 5000 P. Obieg Planets jest zamknięty, nie można ich zdobyć przez mikropłatności.

Co to są ManiaLinki?
ManiaLinki to "strony internetowe" w ManiaPlanet. Dostęp do nich ma się z paska adresu w chowanym menu u góry ekranu. Można na nich znaleźć użyteczne informacje, jak i różnorodne treści do pobrania. Można stworzyć własny ManiaLink, lecz wymaga to umiejętności pisania stron w XML. Porady można zaczerpnąć tutaj: http://forum.maniaplanet.com/viewforum.php?f=464.
Można w łatwy sposób zaprojektować layout takiego manialinka korzystając z narzędzia "Projektant interfejsu".

Gdzie mogę znaleźć różne trasy, mapy, skiny itp.?
Na ManiaLinkach oraz specjalnych serwisach jak na przykład:
- ManiaExchange (trasy i mapy) http://mania-exchange.com/
- ManiaPark (modele i skiny) http://www.maniapark.com/

Czy skin ma pływ na prowadzenie samochodu?
Nie. Możesz mieć całkiem inny wygląd pojazdu, lecz jego osiągi i model zderzeń pozostają takie same.

Gdzie mogę znaleźć więcej opcji mojego profilu?
Odwiedź stronę http://player.maniaplanet.com/ i zaloguj się swoimi danymi konta.

Wiele osób ma kolorowe nicki. Jak coś takiego zrobić?
Odwiedź http://nickr.brun.pl/, utwórz kolorowy pseudonim i wklej go w miejsce na pseudonim w ustawieniach profilu. (Login pozostaje taki sam!)

Jak działa uniwersalne demo?
Uniwersalne demo pozwala sprawdzić całkowicie za darmo większość możliwości jakie Maniaplanet, Trackmania 2 oraz Shootmania oferują. Przez 48 godzin od momentu rejestracji konta możesz grać na każdym serwerze, możesz sprawdzić fragment rozgrywki solo, zbudować mapę, stworzyć film itd.
Po upływie 48 godzin, obowiązywać będzie limit dzienny- 1 godzina. Istnieje trik dzięki któremu możemy zatrzymać zegar demo. Jeżeli tytuł nie jest popularny i nie gra na nim więcej niż 100 osób na raz, zegar się zatrzyma co oznacza nielimitowany dostęp. Studio Nadeo w ten sposób chce zachęćić graczy do odwiedzenia modyfikacji stworzonych przez społeczność.

Jak zmienić broń w Shootmanii?
W zależności od trybu gry, broń można zmienić stając na specjalnych polach opisanych niżej lub zbierając przedmioty z mapy. W niektórych trybach, np. w Elite atakujący jest zmuszony do gry laserem co oznacza że nie może zmienić wyposażenia.

Jakie elementy na mapie mają specjalne właściwości?
- Skocznie które wybijają gracza naprzód lub w górę (siłę można poznać po ramionach i ich kącie nachylenia).
- Zaczepy - żółte lampy, będąc w powietrzu wyceluj w zaczep i trzymaj klawisz skoku. Można chwycić drugi przytrzymując klawisz strzelania (podczas zwisania nie można strzelać!).
- Ulepszone zaczepy - podłużne białe lampy, działają jak zwykłe zaczepy, z tym że przez chwilę przyciągają gracza do siebie i można się na nich kręcić w pionie.
- Stalowe ścieżki umożliwiają sprint bez skakania i szybciej regenerują kondycję.
- Niebieskie ścieżki znajdujące się w powietrzu posiadają tą samą funkcję co stalowe ścieżki.
- Powierzchnia nietykalności - zielony podest, po 3 sekundach jesteś nietykalny, jak również nie możesz atakować.
- Platformy regenerujące z białymi kręgami- leczą pancerz w 3 sekundy, nie można na nich strzelać, nie jest się nietykalnym.
- Kolorowe podesty wybijają mocno w górę, zużywając całą wytrzymałość bohatera. Strzelając rakietą w ściankę podestu, rakieta się odbiję.
- Pole siłowe (OffZone) - ciemna powierzchnia natychmiast eliminująca gracza, podobnie jak tornado.
- LaserPad - naelektryzowane pole dodające zoom zamiast skoku, w niektórych trybach umożliwa zamianę broni na laser.
- Platforma strzelca- Rozszerzenie Niebieskiej ścieżki umożliwiające zdobycie granatnika(Arrow).

Jak zrozumieć HUD w Shootmanii?
HUD w Shootmanii jest bardzo prosty, na dole ekranu widzimy 3 paski, każdy z nich wskazuje inną wartość.
Najwyższy środkowy- Liczba posiadanych pancerzy
Dolny lewy- Liczba dostępnych naboi w magazynku
Dolny prawy- Wytrzymałość, ang.: Stamina. Wykorzystuje się nią do zwiększenia prędkości gracza. W powietrzu blisko ziemi przytrzymaj klawisz skoku, aby nabrać prędkości. Tam, gdzie nie da się skakać przytrzymanie Spacji powoduje sprint. Można również użyć 5% tej energii na odbijanie się od ścian (wall-jump). Aby to zrobić, należy biec wzdłuż ściany, podskoczyć ocierając się o nią i w najwyższym punkcie nacisnąć klawisz skoku jeszcze raz.

O co chodzi w trybie Elite?
Elite to tryb stworzony z myślą o eSporcie. Dwie drużyny po 3 osoby grają dotąd, aż jedna z nich zdobędzie 9 punktów z przewagą 2. Naprzemiennie drużyny atakują i bronią się. Drużyna atakująca wystawia 1 zawodnika uzbrojonego w Laser, którego zadaniem jest pokonanie 3 obrońców lub zdobycie masztu między 45 a 60 sekundą, natomiast broniąca się 3 obrońców z Rakietami(Broń można zmienić na specjalnych platformach). Jeśli atakującemu uda się wygrać turę, drużyna zdobywa punkt, w przeciwnym wypadku otrzyma go przeciwnik.

O co chodzi w trybie Battle?
Battle polega na przejęciu wszystkich masztów przeciwnej drużyny. Gra odbywa się falami. W pierwszej fali atak zacznie drużyna, która pierwsza dotknie rozpoczynającego punktu. Jeśli nikt z drużyny nie stoi przy maszcie, po 15 sekundach rola się odwraca i przeciwnicy mają za zadanie zdobyć wasze maszty. Jeśli drużyna przejmie wszystkie maszty, wygrywa rundę. Jeśli nastąpi koniec czasu, wygrywa drużyna, która podbiła większą część wszystkich masztów.

O co chodzi w trybie Royal?
W Royal wszyscy grają przeciwko sobie. Zadaniem jest przetrwać do końca rundy. Na środku mapy jest maszt. Gdy zostanie podbity aktywuje się tornado, które przy kontakcie z graczem wyeliminuje go do końca rundy. Można się odrodzić z 1 pancerzem, jeśli tornado nie zostało aktywowane. Ostatni żywy gracz wygrywa rundę.

O co chodzi w trybie Siege?
Siege to drużynowy tryb polegający na eliminowaniu jednostek wroga i przedzieranie się przez kolejne bramy twierdzy by dotrzeć do końcowego masztu. Rozgrywka przypomina Elite, mamy wyeliminować wszystkich przeciwników, lub otworzyć bramę między 45 a 60 sekundą. W tym trybie atakujący nie odradzają się po śmierci ale posiadają coraz więcej pancerzy (Numer rundy = Liczba pancerzy), Obrona natomiast odradza się po każdej straconej bramie, co ma symulować napływ posiłków.
Ryzen 7 2700X, GTX 1070 Ti, 16 GB RAM, Windows 10 Insider Build
FORUM MODERATOR • CREATOR OF SHOOTMANIA GALAXY & TRACKMANIA² PURSUIT

Contact me via GALAXY & PURSUIT DISCORD

User avatar
djhubertus
Translator
Translator
Posts: 1245
Joined: 09 Jul 2012, 18:30
Location: Poland
Contact:

Re: FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

Post by djhubertus » 20 Apr 2014, 21:17

+1 że ci się chciało :) Poproś kogoś o przypięcie.
My Gamemodes:
MP4 - Countdown, Firefight
MP3 - Reduction, Overload, Flashpoint, Territory, SM Race, Escape
MP2 - Search & Destroy, Oscillation, Instagib

User avatar
TMarc
Posts: 14937
Joined: 05 Apr 2011, 19:10
Location: Europe
Contact:

Re: FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

Post by TMarc » 20 Apr 2014, 21:47

Dziękuję, bardzo dobrze!
djhubertus wrote:+1 że ci się chciało :) Poproś kogoś o przypięcie.
gotowy ;)
maniaplanet forum global moderator

Link list with FAQ, Support, Wiki, Tutorials, Community activities, and much more.

System specs: Intel i7-970 12GB RAM, nVidia RTX 2060 6GB, Creative SB X-Fi, 2xSSD 1xHDD

User avatar
djhubertus
Translator
Translator
Posts: 1245
Joined: 09 Jul 2012, 18:30
Location: Poland
Contact:

Re: FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

Post by djhubertus » 31 Jul 2014, 13:22

Aktualizacja informacji na podstawie Maniaplanet 3 i Uniwersalnego demo, wkrótce dodam screeny jeżeli komuś nie chce się czytać :)
My Gamemodes:
MP4 - Countdown, Firefight
MP3 - Reduction, Overload, Flashpoint, Territory, SM Race, Escape
MP2 - Search & Destroy, Oscillation, Instagib

User avatar
Dommy
Translator
Translator
Posts: 1880
Joined: 25 Aug 2011, 21:45
Location: Poland
Contact:

Re: FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

Post by Dommy » 31 Jul 2014, 15:25

Toręt naucz sie wreszcie stawiac spacje przed nawiasem -.-
Ryzen 7 2700X, GTX 1070 Ti, 16 GB RAM, Windows 10 Insider Build
FORUM MODERATOR • CREATOR OF SHOOTMANIA GALAXY & TRACKMANIA² PURSUIT

Contact me via GALAXY & PURSUIT DISCORD

Post Reply

Return to “Maniaplanet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests