Maniaplanet 3.0 już dostępne!

Dyskutuj o wszystkim zwiÄ…zanym z Maniaplanet.

Moderator: Polish Moderator

Post Reply
User avatar
djhubertus
Translator
Translator
Posts: 1252
Joined: 09 Jul 2012, 18:30
Location: Poland
Contact:

Maniaplanet 3.0 już dostępne!

Post by djhubertus »

Po stosunkowo krótkich beta testach w których brałem udział, nareszcie MP 3 jest dostępne dla wszystkich :)
Hylis wrote:Witam,

Naszym celem jest opublikowanie dzisiaj testowej wersji ManiaPlanet 3.0 i wydać quick fix jutro jeżeli pojawią się jakieś duże problemy. Obie wersje będą wymagały pobrania wszystkiego od nowa, więc nie polecamy pobierania dzisiejszej aktualizacji jeżeli macie słabe łącze.

Poniżej znajdziecie listę interesujących nowości jakie da nam aktualizacja. Miejcie na uwadzę że wiele rzeczy zostało zrobione dla zaawansowanych użytkowników przez co zawartość gry będzie jeszcze bardziej urozmaicona!

Do zobaczenia w grze \o/

Główne zmiany

Maniaplanet
- tytuły: Nowe centrum newsów
- tytuły: Szybki dostęp do listy serwerów w stacji (bezpośrednio w ManiaPlanet)
- tytuły: Sklep z listą najpopularniejszych tytułów do pobrania/kupienia, Prosty system "Zainstaluj i graj"
- tytuły: Automatyczne aktualizacje określonych plików bez konieczności pobierania całego tytułu od nowa.
- tytuły: Ranking medalowy dla trybu solo
- tytuły: Rolling Demos czyli dynamiczne tło w menu tytułu
- serwery: Prostsza struktura systemu MatchMaking
- znajomi: Nowy interfejs i funkcje
- skrypty: Nowe możliwości: minimapa/radar, Puszczanie własnych dźwięków, Ukrywanie interfejsu, Pobierania wartości ścieżek MediaTracker itp.
- skrypty: Aktualizacja skryptu bez konieczności restartu serwera
- mediatracker: Nowy mediatrack: ogólne otoczenie + nowe opcje klipów
- mapy: Zwiększony limit wielkości mapy do 2MB
- mody: możliwość dostosowania: nieba (mgła & światło) oraz wsparcie HDR (poświata, tonemap)
- mody: regeneracja tekstur i opcji wymienionej wyżej bez konieczności restartu mapy
- przedmioty: start, spawny i punkty kontrolne, światła mogą być stworzone jako przedmioty
- optymalizacja: globalna optymalizacja CPU, lczasy Å‚adowania, skrypty itd.
- optymalizacja: optymalizacja GPU dla ustawień "bardzo szybko"

Shootmania
- gameplay: klawisz wolności
- gameplay: nowy cylindryczny hitbox
- gameplay: progresywne walljumpy, można skakać pod ziemią, +20% więcej staminy,+5% do przeładowania oraz wysokie skoki z czerownych bloków zabierają -50% staminy
- netcode: warstwa netvision zwiększająca priorytet strzałów w sieci.
- netcode: optymalizacja
- netcode: usprawnienia systemu anti-cheat
- render: near polygons clipping fixed
- render: nowe dźwięki i wygląd podstawowych broni
- boty: nowe rodzaje AI
- pory dnia: poprawiona jakość (wszystkie mapy muszą mieć ponownie przeliczone cienie)
- profil: możliwość dodania postawy która będzie się wyświetlać na podium
- tryby: nowa tabela wyników oraz zarządzanie AFK
- Royal: możliwość gry drużynowej
- Elite: przy jednoczesnym starciu lasera i rakiety, laser ma priorytet w netcodzie.
- Elite: wskaźnik, ile rakiet ktoś ominął(dodge)
- Elite: Tie-Break system zastąpiony zwykłym limitem punktowym
- Elite: wymaga testów: jeśli trafisz rakietą w kolegę, przez chwilę jest on chroniony od obrażeń (podobne do +0)
- Elite: UI w powtórkach (wszystkie powtórki z Elite można pobrać wciskając F9 to remember favorite replays while playing)
- Obstacle: możliwość natychmiastowego odrodzenia na ostatnim punkcie kontrolnym
- Siege : własny tytuł, całkowita przebudowa trybu, podział na v1(wersja stara na Storm, v2 jako oddzielny tytuł).Możliwość zmiany broni w locie zamiast wyboru na początku tury(tylko v2)
- Bloki: teleport, ściany elektryczne, elektryczne bramy, bloki wytłumiające dźwięk
- Bloki: więc bunkrów, kratek, drewna, kamieni, ścian, znaków itd.

Trackmania 2
- w multiśrodowiskowym tytule można jeździć dowolnym pojazdem na dowolnym środowisku
- tryby: wszystkie przepisane na maniaskrypty
- skrypty: poprawki w uruchamianiu własnych trybów
- solo: duchy i medale w kampaniach użytkowników
- Możliwość uruchomienia mapy w rozmiarze 64x64 w Stadium(zniknie za to stadion z trybunami)
- serwer: przesył informacji o kołach w powietrzu(jazda na 2 kołach itd.)
- ranking: echelon i tagi w nowej tablicy wyników

Funkcje experymentalne: uwaga na ich możliwości bo przyszłe aktualizację mogą wprowadzić radykalne zmiany i stworzona przez was zawartość będzie musiała być aktualizowana.
- Wszystkie środowiska TM2 w jednym tytule(za pewne, zrobione z myślą o DEMO)
- Kreator akcji: twórz bronie i animacje
- Edytor przedmiotów: twórz boty, przedmioty do podnoszenia, dekoracje
- Air mapping: możliwość budowy mapy w powietrzu(możesz usunąć fundamenty).
- Mix mapping: możliwość dodawania bloków gdzie tylko chcesz(mogą wystąpić bugi i glitche)
Większa lista: http://forum.maniaplanet.com/viewtopic.php?f=8&t=27345
My Gamemodes:
MP4 - Countdown, Firefight
MP3 - Reduction, Overload, Flashpoint, Territory, SM Race, Escape
MP2 - Search & Destroy, Oscillation, Instagib
User avatar
maczo6
Posts: 20
Joined: 19 Jun 2014, 19:32

Re: Maniaplanet 3.0 już dostępne!

Post by maczo6 »

Ostatnia aktualizacja MP3 poprawiła coś co mnie wcześniej w niej denerwowało- częściowo nieprzetłumaczony interfejs.
User avatar
djhubertus
Translator
Translator
Posts: 1252
Joined: 09 Jul 2012, 18:30
Location: Poland
Contact:

Re: Maniaplanet 3.0 już dostępne!

Post by djhubertus »

maczo6 wrote:Ostatnia aktualizacja MP3 poprawiła coś co mnie wcześniej w niej denerwowało- częściowo nieprzetłumaczony interfejs.
Winne jest studio oraz my tłumacze. Czasem nie dostajemy fraz i musimy czekać, czasem frazy są skomplikowane i musimy wdrożyć dyskusję by odwzorować sens takiej kwestii(by nie było dosłowne).
My Gamemodes:
MP4 - Countdown, Firefight
MP3 - Reduction, Overload, Flashpoint, Territory, SM Race, Escape
MP2 - Search & Destroy, Oscillation, Instagib
Qitay
Translator
Translator
Posts: 32
Joined: 06 Apr 2011, 16:50

Re: Maniaplanet 3.0 już dostępne!

Post by Qitay »

W sumie interfejs dalej jest częściowo nieprzetłumaczony i zawsze taki był w Maniaplanet, chodzi mi o te część od nadeolive, czyli raczej rzeczy niezakodowane bezposrednio w gre, jak przeglądarka serwerów, albo na przykład ten komunikator na górze ekranu. Niedawno był jeszcze odpowniedni dział na webtranslateit od tego i sporo tam fraz tłumaczyłem ale nigdy nie weszły do gry, a teraz znikneło to wszystko ogólnie i wiem czy to z jakichś powodów techniczych czy czegoś innego.
OS: Windows 7
CPU: Intel Core i5-2500K @ 4.5GHz
GPU: Gigabyte Radeon HD 7850 @ 1050MHz
RAM: 8GB DDR3-1333
MOBO: Gigabyte GA-P67A-D3-B3
User avatar
djhubertus
Translator
Translator
Posts: 1252
Joined: 09 Jul 2012, 18:30
Location: Poland
Contact:

Re: Maniaplanet 3.0 już dostępne!

Post by djhubertus »

Qitay wrote:W sumie interfejs dalej jest częściowo nieprzetłumaczony i zawsze taki był w Maniaplanet, chodzi mi o te część od nadeolive, czyli raczej rzeczy niezakodowane bezposrednio w gre, jak przeglądarka serwerów, albo na przykład ten komunikator na górze ekranu. Niedawno był jeszcze odpowniedni dział na webtranslateit od tego i sporo tam fraz tłumaczyłem ale nigdy nie weszły do gry, a teraz znikneło to wszystko ogólnie i wiem czy to z jakichś powodów techniczych czy czegoś innego.
Alinoa mi kiedyś napisała że xavier umieszcza frazy których jest pewien, możliwe że live menu ulegnie zmianie i dlatego nic nie mamy.
My Gamemodes:
MP4 - Countdown, Firefight
MP3 - Reduction, Overload, Flashpoint, Territory, SM Race, Escape
MP2 - Search & Destroy, Oscillation, Instagib
Post Reply

Return to “Maniaplanet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests