Layout tego forum

Dyskutuj o wszystkim zwiÄ…zanym z Maniaplanet.

Moderator: Polish Moderator

User avatar
kamyl
Posts: 248
Joined: 05 Apr 2011, 18:18

Layout tego forum

Post by kamyl »

Nie sądzicie, że trochę dziwnie to porobili? Wszystko takie duże, aż się zlewa. Przypomina mi to menu Worms Reloaded (najgorsze zagospodarowanie i marnowtractwo miejsca jakie tylko istnieje). Tam, gdzie margines mógłby mieć 2px, ma z 10px.Ciężko mi się tu przyzwyczaić, pomimo, że trochę różnych forum już znam.
Poza tym brakuje mi takiego prostego przycisku prowadzącego do Poland, który byłby na wierzchu. Wybieranie z listy po jakimś czasie naprawdę mi zbrzydnie, a przewijanie strony do góry przez półgodziny (przez to, że wszystko jest takie duże) żeby kliknąć "Poland" tymbardziej. Można kliknąć "wstecz", ale wtedy nie są zaaktualizowane nieprzeczytane posty, więc trzeba albo odświeżyć stronę (co też jest irytujące), albo to olać (co mnie też dręczy, jak krzywa antena detektywa Monk'a). Te "board index" powinno być pod nazwą tematu - jakoś tak intuicyjnie zawsze tam tego szukam i tego nie widzę. I po co komu lista moderatorów w tamtym miejscu?
Cóż, przynajmniej kolorystyka nie jest zła. ;d

Piszcie, co sÄ…dzicie o wyglÄ…dzie forum maniaplanet.

Może pozbieramy nasze powtarzające się narzekania i wypiszemy w liście jako wielką sugestię, jeśli nie zabraknie tu postów.
User avatar
ziomalus
Posts: 42
Joined: 15 Jun 2010, 20:10

Re: Layout tego forum

Post by ziomalus »

Sam miałem ten problem co ty kamyl, do póki naprawdę się nie wkurzyłem i nie znalazłem tego przycisku, który przekrierowuje z tematu do Poland.

Jest on pod samym logiem Maniaplanet. Gdy przeglądam z telefonu, przez Operę Mobile, to nie ma problemu, klikam na pasek adresu i automatycznie pojawiam się na górze strony. Ale jak już w przeglądarce masz np. 10 sebikowych postów o info nt. TM2, to szlag może trafić. Też pogrzebałem i okazuje się, że za ostatnim postem jest maluteńki przycisk "Top", taka malutka strzałeczka w prawym dolnym rogu postu.

Imo dość dobrze to zaprojektowali, ale jednak odzwyczaić się od MZowego układu zajmie trochę czasu.
Image
User avatar
kamyl
Posts: 248
Joined: 05 Apr 2011, 18:18

Re: Layout tego forum

Post by kamyl »

ziomalus wrote:okazuje się, że za ostatnim postem jest maluteńki przycisk "Top", taka malutka strzałeczka w prawym dolnym rogu postu.
Wow, no to doszła nowa opcja. Jeśli nie chcemy się bawić z listą i wolimy wybrać subforum z góry strony, mamy teraz 2 możliwości:
a) "po staremu" kręcić rolką przez pół dnia
b) nowa opcja - wycelować kursorem na malutką strzałeczkę, po czym przenieść kursor na drugi koniec ekranu, gdzie znajduje się link do Poland. (w porpzedniej ocpji pozycjękursora przygotowujesz podczas przewijania)
Jak widać, każda opcja ma swoje wady i zalety.
...

Oczywiście przesadzam, ale przydałby się jakiś wygodniejszy sposób na taką często wykonywaną czynność jaką jest powrót do głównej strefy Poland.
Daw
Posts: 57
Joined: 06 Apr 2011, 09:55
Contact:

Re: Layout tego forum

Post by Daw »

Hehe a ja sobie inaczej poradziłem :D . Na moim kochanym pasku ulubionych u przeglądarki IE, który nigdy nie jest schowany umieściłem link nie na maniaplanet.com, ale do "Poland". W taki sposób nie szukam Poland na stronie tylko mam go na pasku, a gdy chce wejść na główną maniaplanet forum klinkam na logo, którego nie da się ominąć. :D
Last edited by Daw on 11 Apr 2011, 10:11, edited 1 time in total.
wienshu
Posts: 82
Joined: 06 Apr 2011, 14:56
Contact:

Re: Layout tego forum

Post by wienshu »

i to jest chyba najlepsze rozwiÄ…zanie Daw :P
User avatar
andrus
Posts: 170
Joined: 05 Apr 2011, 17:40

Re: Layout tego forum

Post by andrus »

Jak to zrobić? chodzi o ten różowy pasek, na którym mam Forum rules? Wiem, że forum rządzi, ale chciałbym to usunąć :P
User avatar
kamyl
Posts: 248
Joined: 05 Apr 2011, 18:18

Re: Layout tego forum

Post by kamyl »

Wow, nie zauważyłem tego nawet. Kolejna rzecz, która jest duża i zajmuje tylko miejsce, zwiększając czas szukania tego, czego się chce znaleść.

Chyba zacznę rozkminiać jak działają własne arkusze stylów i sobie to urządzę po swojemu ;d. edit: albo i nie...
kvl
Posts: 12
Joined: 05 Apr 2011, 18:09
Contact:

Re: Layout tego forum

Post by kvl »

Sądze że pisanie sugestii teraz to chyba niezbyt dobry pomysł, gdy Nadeo jest tak zapracowane.
User avatar
Szymon130
Posts: 22
Joined: 05 Apr 2011, 17:17
Contact:

Re: Layout tego forum

Post by Szymon130 »

moim zdaniem powinna powstac jeszcze mobilna wersja forum. coraz wiecej osob korzysta z netbokoow i smartphonow a to forum strasznie sie zacina na tego typu urzadzeniach czego niemoglem powiedziec o tmpl czy innych forach. nawet RemoteCP sie mniej rznie.
User avatar
andrus
Posts: 170
Joined: 05 Apr 2011, 17:40

Re: Layout tego forum

Post by andrus »

Jest jeszcze jeden sposób: Jump to >> Polish
Powinien być na dole strony, na szerokości avatarów.
Post Reply

Return to “Maniaplanet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest