TrackMania 2 - pierwsze wrażenia

Dyskutuj o wszystkim związanym z Trackmanią 2.

Moderator: Polish Moderator

QuattroRMT

TrackMania 2 - pierwsze wrażenia

Post by QuattroRMT » 30 Aug 2011, 21:38

Jak wiadomo beta TrackManii 2 jest już w sprzedaży. Niektórzy kupili, niektórzy nie.
Ja póki co wstrzymuję się z kupnem i chciałbym usłyszeć Wasze pierwsze wrażenia po włączeniu TM2!
Image

═╦═╔╦╗² player since 1st October 2011 ;-)

grekuxo

Re: TrackMania 2 - pierwsze wrażenia

Post by grekuxo » 30 Aug 2011, 21:43

Również przyłączam się do pytania, gdyż jednak TM2 mnie ciut zaciekawiło i jest to teraz jedna z pierwszorzędnych gier, które na razie mam na oku. Jestem ciekaw czy owy tytuł posiada coś więcej niż tylko dobre trailery i ładną grafę. Więc ci, co poświęcili swój (skromny) dobytek, niech tutaj opiszą swoje cenne relacje z tej jakże zacnie, przepięknie przedrożonej grze :D

QuattroRMT

Post by QuattroRMT » 30 Aug 2011, 22:22

O.o
Powinienem częściej odwiedzać MZ...
Image

kamyl

Post by kamyl » 30 Aug 2011, 23:18

MZ jest dla ludzi mających TMU. Nie wszyscy posiadacze canyon'u mają TMU, więc o MZ mogą nie mieć pojęcia. Maniaplanet i canyon jest związane z tm2, więc temat taki jest tu jak najbardziej ok. Inną sprawą już jest, że w 2 miejscach dyskutuje się na ten sam temat...

Moje pierwsze wrażenia z bety były w skrócie takie:
-ciężko zbudować trasę, bo klocki są strasznie duże i wąskie (drogi są wąskie),
-klocki z asfaltowymi drogami są do siebie podobne, przez co trasy mogą się od siebie niewiele różnić,
-raczej można zapomnieć o story-trackach, rpg, platformach czy nawet technicznych(!), znalazło się za to kilka transitówek, co wydawało mi się na początku niemożliwe w canyon,
-maniascript jest, ale nikt nie wie do czego może służyć i jak z niego korzystać (wciąż nie ma dokumentacji), wciąż uważam, że to świetna rzecz (ma duży potencjał),
-fizyka jest przekombinowana, tak jakby bardziej nowoczesna, realistyczniejsza(?)
-driftowanie jest łatwe i nawet przyjemne, choć generalnie wolę starego deserta czy coast, gdzie trzeba jechać noslide.
-samochód prawie nie skręca (jak na stadium) i nigdy sam od siebie na równej powierzchni się nie poślizgnie, trzeba użyć hamulca aby rozpocząć driftowanie
-dodali idiotyczne chwilowe spowolnienie/wyłączenie silnika po uderzeniu w barierkę, ma to zapobiec korzystnemu odbijaniu się od nich
-pętle i wallride są nieprzejezdne, gdyż przy próbie skrętu, samochód zaczyna driftować, tracić kontrolę i spadać
-czasem jak się trafi dobra trasa to fajnie można pojeździć i podriftować, niestety trasa musi być naprawdę dobra, aby nie była nudna/irytująca (na desert mogę jeździć choćby randomowo pokierowaną najzwyklejszą drogę i już jest fajnie)
-moje pierwsze wrażenie na cenę za 1 środowisko i łączną cenę tm2:
Image

Dlatego właśnie nie zamierzam kupować środowisk tm2.

Cieszę się, że mogłem zagrać trochę w betę canyon'u, żeby przekonać się, jak bardzo jest on do dupy. Inaczej, oglądałbym pewnie trailery i gameplaye będąc cały zajarany (być może tak mocno, że nawet kosmiczna cena z dupy ~83 zł by mnie nie zatrzymała przed zakupem). Mimo wszystko chętnie bym okazyjnie w to pograł (np. jakieś turnieje, albo bardzo ciekawe trasy), jednak aż 20€ po prostu na to szkoda (patrzę na to tak, że cała tm2 będzie kosztować jakieś 416 zł, co jest przesadą).

QuattroRMT

Post by QuattroRMT » 31 Aug 2011, 08:23

Widzę, że Twoje nastawienie do Canyona jest raczej negatywne :D Fakt, z ceną się zgodzę. Za jedno środowisko powinno być 40/50 zł :? , jednak nie cena czyni grę dobrą/do dupy.
Bardzo mnie zaciekawiło spowolnienie/wyłączenie silnika po uderzeniu w barierkę... Mam nadzieję, że to się włącza gdy wjedziemy w ścianę z prędkością 400km/h, a nie przy lekkim otarciu
:roflol:
Image

kamyl

Post by kamyl » 31 Aug 2011, 09:34

Z tym spowolnieniem jest tak, że czasem przy niskiej prędkości otrzesz leciutko o barierkę i już magiczny brak kontroli nad gazem się uaktywnia, przez co samochód na prostej i równej drodze zdąży się prawie zatrzymać, zanim ruszy. Może to naprawią...

promasterpl

Post by promasterpl » 31 Aug 2011, 09:37

Połowa argumentów Kamyla jest od dupy strony, subiektywna i pesymistyczna. Dam wam słownik:

Ciężko zbudować trasę - nie mogę się przyzwyczaić, nie potrafię zbudować = zbesztam
Nikt nie wie do czego służy MS - nie wiem do czego służy MS, ale inni robią już fajne rzeczy, tyle ze mi się nie chce szukać = zbesztam
Pętle i wallride są nieprzejezdne - są, ale jest to dla pro = zbesztam

kamyl

Post by kamyl » 31 Aug 2011, 09:53

promasterpl wrote: Ciężko zbudować trasę - nie mogę się przyzwyczaić, nie potrafię zbudować = zbesztam
Zbesztam, bo trasy były monotonne, szczególnie gdy używało się asfaltowych dróg. Wszystkie trasy były prawie identyczne. Słabe klocki w edytorze to słabe trasy. Trasę 1 zbudowałem, była szybka z paroma drobnymi transitami.
promasterpl wrote: Nikt nie wie do czego służy MS - nie wiem do czego służy MS, ale inni robią już fajne rzeczy, tyle ze mi się nie chce szukać = zbesztam
Zbesztam, bo oczekiwałem od maniascript więcej. Myślałem, że będzie to największa zaleleta nowej TM. Rozkminianie jak to działa i zgadywanie wielu rzeczy pozostawię innym, ja chcę zwyczajnie dokumentacji, której póki co brak.
promasterpl wrote: Pętle i wallride są nieprzejezdne - są, ale jest to dla pro = zbesztam
Zbesztam, bo nie można na nich skręcać. Ogranicza to wiele pomysłów na ciekawe trasy z samymi pętlami/rurami/wallride'ami (np. takie jak na island). Przejechać je potrafię, nakierować samochód przed nią to chyba nie problem? Zbesztam, bo są nie przejezdne.

promasterpl wrote:Połowa argumentów Kamyla jest od dupy strony, subiektywna i pesymistyczna.
To też zbesztam, gdyż temat jest o pierwszych wrażeniach, a nie o pierwszych wrażeniach jakże optymistycznego promka. Jeśli coś mi się nie podoba, to śmiało to krytykuję. Ty i twój post też mi się nie podoba.

Lucas

Post by Lucas » 31 Aug 2011, 11:20

Ja podchodziłem do tego optymistycznie.
Kupiłem za 79,99 dostałem za 83 :) Trudno trzeba czytać regulamin.

Pierwsze wrażenie?
Toż to nie skręca !

Początkowo próbowałem zwalniać, żeby wyrobić się na co szerszym zakręcie. Na wąskich ostrych zakrętach próbowałem driftować. O ile wejście w drift skłania się jedynie do chwilowego wciśnięcia hamulca o tyle z wyjściem z niego i nakierowaniem samochód na np. węższy fragment mam nadal problemy. Wesoło zaczyna się robić przy szybkiej zmianie driftu z jednego kierunku w drugi.

Jeśli chodzi o zwalnianie samochodu po uderzeniu w barierkę.
Nie podoba mi się to. Pod bliższym zapoznaniu się z powierzchnią barierki Canyon Car potrafi wykonać ewolucje, że głowa mała.
Pewien specyficzny rodzaj loopa (taki wykonany z samej wąskiej drogi) jest lipny. Natomiast loopy zrobione z platform są całkiem przyjemne. Podobnie wallridy, na początku zdają się kompletnie pomylone, jednak po kilku(dziesięciu) próbach da się je wyczuć i przejechać. Wolałbym jednak żeby loopy i wallride poprawili.

Budowanie - nie, nie zrobiłem jeszcze żadnej mapy. Zrobiłem 19 sekundowy fragment składający się z czegoś w rodzaju transitiona i zakrętu pod drift. Będzie ciężko, nigdy nie robiłem najlepszych map na Stadium a na Isle zawsze strzeliłem jakiegoś faila typu kompletnie niewyliczony skok, więc będzie trudno pobić mój rekord 14 awardów ;)

Mania scripty - nie widziałem żadnego w akcji lub nawet nie zauważyłem jego działania, największa zaleta (puki co) jest niewidoczna.

Na koniec krótko o cenie:

Tak Cayon jest wart 20 Euro i nie nie jest wart 83 zł :P przynajmniej do czasu premiery gdy dostaniemy singla, być może wprowadzą jeszcze jakieś zmiany.
Gra będzie warta więcej gdy się rozkręci. Turnieje typu KALEIDOSCOPE, jakieś mniejsze eventy, czy pamiętne TXP. Być może turnieje ligowe z udziałem .ing Czas pokaże. Na dzień dzisiejszy można jedynie próbować swoich sił w edytorze czy wbijać bezmyślne (ale jakże wciągające) LP oraz wyczekiwać na TWMF 2 czy inne RT ;)

Post Reply

Return to “Trackmania 2”