ShootMania - centrum nowinek

Dyskutuj o wszystkim zwiÄ…zanym z ShootmaniÄ….

Moderator: Polish Moderator

User avatar
kamyl
Posts: 248
Joined: 05 Apr 2011, 18:18

ShootMania - centrum nowinek

Post by kamyl »

Oryginalny temat: http://forum.maniaplanet.com/viewtopic.php?f=10&t=196
Dla umiejących angielski, polecam przeczytać oryginał. Dla tych, którzy z angielskim nie radzą sobie najlepiej, przewidziany jest przetłumaczony niżej tekst. Starałem się tłumaczyć z zachowaniem nieraz ukrytego sensu oraz tak, żeby to jakoś po polsku nie brzmiało idiotycznie. Mam nadzieję, że nie jest źle. ;)

Edit: będę także tłumaczył ciekawsze posty z wyżej podlinkowanego tematu. :) Wszystko będzie w pierwszym poście.


====================================================

Wszystkie wiadomości o ShootManii w jednym temacie. 8-)
Dyskutujcie śmiało

Åšrodowiska:
Hylis wrote:
BLaHiTiS wrote:Świetne środowiska. Więc widzę, że na każdym będzie możliwość grania w nocy? Wygląda to jak takie drugie snow. :)
Tak, w TrackManii i w ShootManii będą dostępne 4 pory dnia.
W SM i TM2 będą dostępne 4 pory dnia (poranek, dzień, wieczór, noc)
Hylis wrote:c'est certains qu'il sera possible de créer les maps vu qu'on le fait déja avec grand plaisir :mrgreen:
Tłumaczenie: "Jestem pewny, że będzie możliwość tworzenia własnych map, ponieważ to już zrobiliśmy i sprawiło nam to dużo frajdy!

Pierwszym środowiskiem jakie wydamy jest Cryo, trochę obrazków

Hylis wrote:Pomysł jest taki, żeby wydać 3 tytuły na 1 rok. Chciałbym zobaczyć po jednym środowisku TM2, SM i QM każdego roku. Narazie jest to bardziej ogólny koncept. Możemy nie zdążyć na planowany termin, jeśli okaże się, że przy każdym środowisku będzie za dużo pracy, lecz może być też na odwrót, jeśli będziemy w formie (nie zależy to tylko od ilości ludzi, ale także od ich umiejętnościami i jakości pracy).


Więc, w tym roku chcemy wydać 2 tytuły: jedno środowisko do TM2 i jedno do SM. W następnym chcielibyśmy wydać już 3. Jako, że nasze prace nad pierwszym środowiskiem do TM2 są w dalekim stopniu, musimy dużo pracować nad środowiskiem do SM.
Tryby gry:
Hylis wrote:
Akbalder wrote:Est-ce que ça sera un mode de jeu "classique" (deathmatch, ctf, domination...) ?
De ce côté la, je ne peut pas dire, mais il se trouve qu'on fait nos modes en maniascript, directement depuis le jeu. Pour l'instant, cela nous a réussi. Je ne pense pas que notre préféré ait un nom qui existe.
Je ne sais pas encore comment on va intégrer cela au jeu. Peut-etre le fait de faire un ladder par mode. A voir. Mais j'entrerais trop dans des débats interminables a mon avis, et je n'ai pas le temps de faire ça aujourd'hui :mrgreen:
Akbalder zapytał, czy będą klasyczne tryby gry (deathmatch, ctf, domination)

Hylis odpowiedział:
Nie mogę jeszcze tego potwierdzić, ale wszystko wskazuje na to, że zrobimy swoje tryby gry w maniascript, bezpośrednio w grze. Narazie udało nam się zrobić tylko tyle. Nie wydaję mi się, że nasz ulubiony tryb gry pochodzi z istniejącej już gry.[/i]
Hylis wrote:le dernier mode que l'on a essayé est entierement codé dans l'éditeur interne 8-) merci gugli ;)
Hylis napisał:
Ostatni tryb gry jaki próbowaliśmy był cały zakodowany wyłącznie w edytorze w grze 8-) Dzięki Gugli ;)


O trybie capture the flag:
Hylis wrote:Na pewno go zrobimy, tylko nie wiem jeszcze czy użyjemy do tego flag.

Import bloków?
Hylis wrote:evets, je ne sais pas quand l'import de bloc arrivera. Il est fait en grande partie mais on attendra peut-etre un peu, pour éviter le maniaboxon ^_^
Hylis napisał:
Nie wiem jeszcze kiedy import bloków zostanie wprowadzony. Duża część tego została już zrobiona, ale wciąż czekamy, aby uchronić się przed ManiaChaos
^_^


//Tłumacz tekstu przyznaje się, że nie był w stanie sensownie przetłumaczyć zdań, które zawierały słowo "fun". Mam nadzieję, że nie jest tak źle, a w razie czego odsyłam do oryginału.
Czy SM daje frajdÄ™?
Hylis wrote:Hejhej, ta gra ZDECYDOWANIE wciąga! Testy, jakie do tej pory wykonaliśmy to potwierdziły. Zamiast myśleć o samochodowych wyścigówkach, pomyśleliśmy o grze dającą frajdę. Myślę, że tak samo jest w przypadku ShootManii i dlatego czuję, że będzie ona bardziej uniwersalna, niż inne typowe strzelanki. Nadal mamy czas przed alpha, więc możemy jeszcze sporo namieszać. :lol:
Hylis wrote:W TM, niektórzy uczestniczą w turniejach, inni zaś pograją przez raptem 10 minut. Prawdopodobnie będzie tak samo w SM.

SM i e-sport?
Hylis wrote:
wells. wrote:Fajnie, a czy uważasz, że TM2 i SM będą miały swoje miejsce na scenie e-sport? I co z TMNF, która ma tam duże znaczenie?
Tak, będą miały miejsce. Pytanie tylko - jak duże i które gry większe.

Czas pokaże. Weźcie pod uwagę historię TrackManii i spójrzcie jak się zakończyła. Pomyślcie tak samo o ManiaPlanet. Zaczniemy, poczekamy i zobaczymy jak sprawy się potoczą. Może zrobimy Nations 2, a może nie. Nie potrzebuję petycji, aby zacząć o tym myśleć. Dzisiaj byłoby to bezcelowe. Jeśli gracze chcą Nations w e-sport, to znaczy, że gra jest wystarczająco dobra aby to uszanować. Poza tym kotkey ani dopasowywalny interfejs nie zrobi rewolucji.

Więc, cały czas bierzemy pod uwagę turnieje, ponieważ to właśnie one są głównym elementem gier akcji na najwyższym poziomie.
Gameplay
Hylis wrote:Arnoz31

tu as tout a fait raison qu'il faut probablement pouvoir progresser sans cesse dans un jeu. Le systeme de classe multiple permet de démultiplier ce temps de progression je suppose, un peu comme les gameplays de TM différent. Mais avec un bon gameplay, comme chacun de TM, il est aussi possible de progresser longtemps. C'est cela que nous devons avoir sans pour autant que la progression soit laborieuse avec des marches de progressions trop grandes.

Je rajouterais que c'est peut-etre bien de pouvoir progresser sans avoir a apprendre. Je trouve un peu pénible de devoir connaitre tous les trucs de toutes les classes, leurs meilleures utilisations et leurs points faibles, leurs meilleures armes dans telles ou telles situation etc.

Ca pourrait se résumer par le fait qu'on cherche la profondeur plutôt que la largeur.
Hylis napisał:
Arnoz31, masz całkowitą rację. W grze powinno się móc robić progress w nieskończoność. Wiele systemów klas mnoży wymagany czas na robienie postępów w grze, coś jak w różnych trybach w TM.
Z dobrze opracowanym gameplay'em, jak w TM, możesz robić postępy w grze przez długi czas.
Dokładnie tego potrzebujemy, ale nie możemy też sprawić, aby robienie postępów nie wymagało za dużo wysiłku.

Dodam, że byłoby dobrze móc robić progress bez uczenia się nowych rzeczy.
Zauważyłem, że trochę ciężko jest wiedzieć wszystko o wszystkich klasach, o ich zaletach i wadach, ich najlepszych broniach i każdych możliwych sytuacjach etc.


ManiaScript :
Hylis wrote:Notre idée, avec ManiaScript, est de faire un langage orienté jeu. Cela veut donc dire qu'il devra savoir manier les principes de sauvegardes, temps réel, interface et réseaux assez facilement. Il doit aussi pouvoir évoluer. Il y a beaucoup a faire dans ce domaine mais on avancera lentement et surement.
Hylis napisał:
Naszym planem jest zaprojektowanie ManiaScript z własnym językiem. To oznacza, że ManiaScript powinno ogarnąć zapisanie stanu gry, realny czas, interfejs i nienajlepsze połączenie internetowe. Musi także się rozwijać. Jest dużo do zrobienia w tym celu, a my dokonujemy postępy powoli, ale pewnie.

Hylis wrote:pour un mode de jeu, un script s'éxécute côté serveur
pour un manialink ou un mediatrack, par exemple, le script s'exécute côté client (protégé)
Hylis napisał:
Dla tryby gry, skrypt będzie wykonywany po stronie serwera.
Dla np. ManiaLink'ów czy ManiaTrack'ów, skrypt będzie wykonywany po stronie klienta (z ochroną)

Hylis wrote:a guise d'exemple, le premier ManiaScript réalisé en interne est un jeu de solitaire type spider qui se lance lorsqu'on roule sur une voie annexe d'un circuit et qui se referme lorsqu'on quitte cette voie.

C'est débile, je sais :mrgreen:
Hylis wrote:
Aby dać przykład - naszym pierwszym wewnętrznym maniascript'em była karciana gra w pająka, która zaczyna się, kiedy wchodzimy w konkretną strefę i kończy się, kiedy wychodzimy z tamtej strefy. Trochę głupie, wiem :mrgreen:


Ergonomia i zarzÄ…dzanie danymi:
refresh wrote:Il serait vraiment appréciable d'avoir une véritable gestion du contenu dans TM2, SM et QM:
pouvoir gérer les maps, les voitures, les skins, les blocs et tout autre contenu additionnel directement dans le jeu.

Parce que actuellement, on peut juste ajouter du contenu via le jeu, mais on ne peut pas déplacer, supprimer, renommer, créer des dossiers... Ce serait vraiment agréable car c'est ce qui fait que j'ai un bordel monstre dans l'éditeur de circuits: je ne pense jamais a aller trier tout ça dans Windows avant de lancer le jeu: on ne s'en rends compte qu'une fois qu'on a l'éditeur sous les yeux.
Et puis meme... Ca serait tellement plus pratique et "user-friendly" !
Hylis wrote:@refresh
Je ne suis pas certains que ce sera au lancement. Maniaplanet devra ensuite évoluer pour rendre plus confortable un certains usage du systeme.
Refresh napisał:
Byłoby wspaniale mieć prawdziwy system zarządzania danymi w TM2, SM i QM:
Aby móc zarządzać trasami, skórkami, blokami i każdą inną zawartością bezpośrednio w grze.
Narazie możemy tylko dodawać rzeczy do gry, nie możemy jednak ich przenosić, kasować, zmieniać ich nazw ani tworzyć folderów...
Byłoby to świetne, zwłaszcza w moim edytorze tras: nigdy nie myślałem o układaniu wszystkiego w okienkach, zanim włączyłem grę. Rozwiązanie to od razu zostało wprowadzone do edytora tras.
W dodatku, byłoby to praktyczne i przyjazne dla użytkownika.

Hylis odpowiedział:
Nie jestem pewny czy to będzie w grze w momencie jej wydania. ManiaPlanet ma ewoluować aby stworzyć pewne aplikacje wygodne w użyciu.


Dzięki, Yrp360, za cytaty!



====================================================
Re: ShootMania : Centralized News about the game.
by Yrp360 » 03 Jan 2011, 23:10

Oryginał: http://forum.maniaplanet.com/viewtopic. ... t=10#p8955
Jest to przetłumaczony post kogoś, kto przełumaczył z języka francuskiego na angielski z jakiejś innej strony.
TÅ‚umaczenie:

Wieści o ShootManii!
Hylis wrote:Komunikacja i screen'y są zbyt słabe do pokazania. W prawdzie pracujemy nad wszystkim naraz, ale strona wizualna nie jest jeszcze wystarczająco dobra. W naszym projekcie, bloki możemy doskonalić dopiero później. Pracujemy także nad różnymi wizualnymi częściami silnika gry.

Pierwszy screen będzie z TrackManii 2. Te od ShootManii będą później, ponieważ wciąż musimy nad nimi popracować. Na przykład, zrobiliśmy trochę tras do testów - narazie to nie zachwyca - ale cały czas ulepszamy edytor map, aby pasował on do gry FPS.

Pracujemy także nad polepszeniem grafiki i wydajności. Nadal jesteśmy w pracach badawczo-rozwojowych, próbując dopracować podstawę projektu, co do dziś idzie nam dobrze.

Twoje komentarze przynoszą wiele dobrego dla naszej drużyny, ponieważ chcemy to wydać najszybciej jak to tylko możliwe.

Florent
====================================================
Re: ShootMania : Centralized News about the game.
by Knutselmaaster » 04 Jan 2011, 14:23

Oryginał: http://forum.maniaplanet.com/viewtopic. ... t=20#p8977
TÅ‚umaczenie:

Tak jak obiecałem - tłumaczenie kolejnego wywiadu z Hylis'em na nofrag.
http://www.nofrag.com/2011/jan/03/36603/

To prawda, że minął długi czas odkąd ogłosiliśmy ShootManię.

Jeszcze wcześniej pracowaliśmy nad konceptem Maniaplanet, kombinacji TrackManii 2, ShootManii i QestManii. Plany znowu zamieniły się w rzeczywistość, a ambicja projektu sprawia, że zajmuje to więcej czasu niż zrobienie 3 osobnych gier

Jesteśmy bardzo zabawieni ShootManią i chcemy tą radość przenieść do graczy. Chcemy zobaczyć jak ich obejmuje. Nie mamy problemów w produkcji, potrzebujemy zrobić solidną bazę (podstawę) i rozwinąć ją na tyle, aby możliwe było osiągnięcie największych rozmiarów naszych kreacji, co zajmuje dużo czasu.

Przez ostatni tydzień wypuściliśmy otwarte źródło projektu dla kontroli dedykowanych serwerów, będzie to podstawy w sererach ManiaPlanet. Wydaliśmy także framework dla interfejsu w grze. Wszystkie te narzędzia są do użycia w ManiaPlanet, zatem w ShootManii też.

Teraz, musimy jak najszybciej dotrzeć do fazy beta, żeby gracze mogli zacząć testować możliwości w kreowaniu i pokazać nam jak to wyewoluje.

Z tego powodu, musimy wracać do pracy...

====================================================
Re: ShootMania : Centralized News about the game.
by Knutselmaaster » 24 Apr 2011, 00:20

Oryginał: http://forum.maniaplanet.com/viewtopic. ... =30#p16833
TÅ‚umaczenie:

W wywiadzie w TM-Actu Hylis ujawnił, że Storm będzie pierwszym środowiskiem w SM.
Podkreślił również, że gra jest nastawiona na turnieje, a Nadeo jest w bliskim kontakcie z "zawodowymi" graczami i organizacjami, aby być pewnym, że gra będzie idealnie pasować do rozgrywek turniejowych.
Oczywiście nie zapomniał wspomnieć, że gra będzie bardzo piękna z efektami świetlnymi podobnymi do tych w TM², odbijającymi się z jednego obiektu na drugi w bardzo zaawansowany sposób.
====================================================
sebik
Posts: 157
Joined: 22 Jun 2010, 15:40
Location: Poland/ÅšlÄ…skie

Re: ShootMania - centrum nowinek

Post by sebik »

Się napociłeś kamyl przy tłumaczeniu... :P
Są błędy w stylistyce, ale tak czy inaczej dobra robota.
Polać mu... tzn. miedziaka mu!
User avatar
kamyl
Posts: 248
Joined: 05 Apr 2011, 18:18

Re: ShootMania - centrum nowinek

Post by kamyl »

Uf, no, trochę tego jest. Przeczytałem jeszcze raz i trochę popoprawiałem błędy stylistyczne.

Mam wrażenie, że więcej tu jest o TM niż o SM :P. Mam też wrażenie, że SM będzie mieszaninką wszystkiego, a właściwie nie wiadomo czym będzie.

Była mowa coś o klasach (przypuszczam, że jak w Team Fortress 2) i nie do końca się zgodzę, że ciężko jest zapamiętać wszystkie możliwe kombinacje w klasach. O ile tylko będzie to wyglądać jak TF2 za starych czasów (a właściwie przed wymyśleniem czapek), to nie powinno być większego problemu z pojęciem funkcji danych klas.

Nie mam pojęcia jakie będą tryby gry. Z mojej interpretacji wynika, że nie będzie takich "gotowych" trybów. Oczywiście - pewnie będzie kilka gotowych, fabrycznych do wczytania, ale pewnie i tak zanikną wśród innych customowych. Nie wiem co to będzie, totalny chaos, wbijasz na serwer i nawet nie wiesz jaki jest tryb, ba, nawet nie wiesz o co w nim chodzi. Nie wiem co to będzie, ale z takich dziwacznych trybów to raczej będzie taki jakby zmodyfikowany sandbox. Z drugiej strony, może będzie można robić dzięki temu jakieś kampanie dla pojedyńczego gracza? Wiecie, takie "story-tracki". To by było dobre, tylko czy będzie możliwość ustawienia botów jako przeciwników? No właśnie...

Pocieszne, i zarazem mówiące mi to, że kompletnie nie wiadomo czego można się spodziewać, są te 2 zdania:
Instead of thinking about car racing games, we thought about making a fun game. I think it is the same with ShootMania and it is why it feels more universal than other typical shooters in my eyes.
TrackMania jest inna niż inne wyścigówki. Po prostu. Nie wiem jak wyjaśnić "inne", ale wy już dobrze wiecie o co chodzi. ;) This game IS fun. (i nadal nie wiem jak napisać "fun" po polsku ;d)
grekuxo
Posts: 29
Joined: 05 Apr 2011, 19:04

Re: ShootMania - centrum nowinek

Post by grekuxo »

No... Pierwsze, od czego zacznę - wielkie bravo za chęć przetłumaczenia textu. Dla wielu żeś zrobił pożytek.
kamyl wrote:Mam wrażenie, że więcej tu jest o TM niż o SM :P. Mam też wrażenie, że SM będzie mieszaninką wszystkiego, a właściwie nie wiadomo czym będzie.
Fakt... Nie wiadomo czym będzie... Żadnych zdjęć, gameplay'ów, tralerów. Dla mnie to będzie jeden wielki nie wypał, a jak już im to wyjdzie, to pewnie premiera TM2 (o ile w ogóle będzie miało premierę -.-) opóźni się i to na dłuuugo.
User avatar
kamyl
Posts: 248
Joined: 05 Apr 2011, 18:18

Re: ShootMania - centrum nowinek

Post by kamyl »

Mały update. Znamy już pierwsze środowisko w SM.
kamyl wrote: ====================================================
Re: ShootMania : Centralized News about the game.
by Knutselmaaster » 24 Apr 2011, 00:20

Oryginał: http://forum.maniaplanet.com/viewtopic. ... =30#p16833
TÅ‚umaczenie:

W wywiadzie w TM-Actu Hylis ujawnił, że Storm będzie pierwszym środowiskiem w SM.
Podkreślił również, że gra jest nastawiona na turnieje, a Nadeo jest w bliskim kontakcie z "zawodowymi" graczami i organizacjami, aby być pewnym, że gra będzie idealnie pasować do rozgrywek turniejowych.
Oczywiście nie zapomniał wspomnieć, że gra będzie bardzo piękna z efektami świetlnymi podobnymi do tych w TM², odbijającymi się z jednego obiektu na drugi w bardzo zaawansowany sposób.
====================================================
sebik
Posts: 157
Joined: 22 Jun 2010, 15:40
Location: Poland/ÅšlÄ…skie

Re: ShootMania - centrum nowinek

Post by sebik »

damianhhh wrote:
Oto skany z artykułu zamieszczonego w magazynie Edge.

Informacje na temat Shootmanii ukażą się przed wydaniem TrackManii 2...
Dalej nie rozumiem, nawet translator na angielski przeinacza zbyt mocno, w każdym razie i tak same głupoty tam :E

Skriny dostępne na stronie TM-Actu.com.
Co to dużo mówić. Ujawniono co nieco o SM. Czekamy na porządne tłumaczenie z francuskiego. Widać trochę niedopracowań jeszcze (głownie w roślinkach), ale zapowiada się za niezły tytuł.
User avatar
andrus
Posts: 170
Joined: 05 Apr 2011, 17:40

Re: ShootMania - centrum nowinek

Post by andrus »

Czyli Cryo nie będzie pierwsze? Kolejne opóźnienia, zmiany itp.? Trochę się zniecierpliwiłem...
Daw
Posts: 57
Joined: 06 Apr 2011, 09:55
Contact:

Re: ShootMania - centrum nowinek

Post by Daw »

Mnie te screeny zachęciły do kupna SM. Jeśli bedzie w możliwej cenie i w miarę dostępna kupię. ;)
wUiEluEs
Posts: 1
Joined: 21 Jun 2012, 23:32

Re: ShootMania - centrum nowinek

Post by wUiEluEs »

Daw wrote:Mnie te screeny zachęciły do kupna SM. Jeśli bedzie w możliwej cenie i w miarę dostępna kupię. ;)
Gdzieś w okolicach ~25$, nie mam pod ręką strony gdzie to pisało jak znajdę to zapodam.

//małe pytanko do Kamyla - grałeś może w L2? (jeśli tak to czy pod takim nickiem) :roll:
User avatar
kamyl
Posts: 248
Joined: 05 Apr 2011, 18:18

Re: ShootMania - centrum nowinek

Post by kamyl »

Nie mogę nic dopasować pod L2, więc chyba w to nie grałem.

Stawiam, że SM będzie kosztować 20€, tak jak Canyon.
Post Reply

Return to “Shootmania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests