Tłumacz newsów o QM?

Dyskutuj o wszystkim zwiÄ…zanym z QuestmaniÄ….

Moderator: Polish Moderator

Post Reply
User avatar
kamyl
Posts: 248
Joined: 05 Apr 2011, 18:18

Tłumacz newsów o QM?

Post by kamyl »

Czołem!

Potrzebna jest jedna osoba, która mogłaby tłumaczyć newsy o QM. Taki ktoś musi spełniać 3 warunki:
-musi znać angielski w miarę dobrze (polski także!), aby być w stanie przetłumaczyć tekst z zachowaniem czasem ukrytego sensu.
-musi interesować się QM, dobrze by było czasem czytać angielskie forum o QM i wyłapywać ciekawe informacje.
-musi chcieć tłumaczyć i się trochę angażować, aby nie był to słomiany zapał.

Niestety, wygląda na to, że mnie i Sebika QM kompletnie nie interesuje, więc średnio jest z chęciami do tłumaczenia na bierząco i w śledzeniu co nowego w QM.

Chętnie? Głównie chodzi o tłumaczenie tego tematu: http://forum.maniaplanet.com/viewtopic.php?f=11&t=199. Ktoś się podejmie? Przetłumaczony tekst można wysłać do mnie na pm. Może kiedyś, gdy będzie tu troszkę większy ruch (wraz ze wzrostem podanych informacji o QM i przybliżającej się premiery), pomyśli się o funkcji moderatora dla zaufanego tłumacza? ;) W końcu ktoś musi pilnować tu porządku - ktoś, kto tu będzie zaglądał i z ciekawością czytał wszystkie posty o swojej lubianej grze.
elitechris
Posts: 297
Joined: 09 Apr 2011, 20:57
Location: Illinois, USA

Re: Tłumacz newsów o QM?

Post by elitechris »

PodejmÄ™ siÄ™ tego, lecz zejdzie mi to najprawdopodobniej do jutra lub ostatecznie do soboty.

Edit: ja już zrobiłem, teraz poczekam na odpowiedź kamyla.
Last edited by elitechris on 21 Apr 2011, 16:48, edited 1 time in total.
Image
Image

ManiaPlanet Forever!
User avatar
ziomalus
Posts: 42
Joined: 15 Jun 2010, 20:10

Re: Tłumacz newsów o QM?

Post by ziomalus »

A jeśli nie chris, to może ja to zrobię ;)
Image
User avatar
kamyl
Posts: 248
Joined: 05 Apr 2011, 18:18

Re: Tłumacz newsów o QM?

Post by kamyl »

Chris, dzięki za przesłanie tłumaczenia. Tekstu nie jest mało, a na dodatek będzie go w przyszłości więcej. Nie jest źle, ale nie jest też dobrze. Jest trochę błędów stylistycznych - choćby pierwsze zdanie: "poczekamy chwilę zanim ogłosimy to" - po prostu źle ułożony szyk słów ;). Przeczytaj sobie tekst jeszcze raz, na spokojnie, wypoczęty i błędy same wpadną ci w oczy. Chodzi tylko o to, żeby to sensownie brzmiało po polsku. Tak samo miałem przy tłumaczeniu newsów o SM ;). Także - popoprawiaj troszkę tekst, a potem możesz zrobić swój temat, który będziesz na bierząco aktualizował. Jeśli chcesz, to ostatni czas na wycofanie się :D.
elitechris
Posts: 297
Joined: 09 Apr 2011, 20:57
Location: Illinois, USA

Re: Tłumacz newsów o QM?

Post by elitechris »

Czyli to tłumaczenie, które ci przesłałem ewentualnie poprawisz i tu dasz? a co miałeś na myśli z tym zrobieniem swojego tematu? Chodzi ci może o temat, w którym tłumaczyłbym różne wypowiedzi?

Poza tym, z tłumaczeniem zeszło mi wyjątkowo krótko (krócej niż się spodziewałem ;) ), ale masz racje, z tym, że niektórych rzeczy w tym tekście ciężko było nawet po zmianach formy językowej przetłumaczyć.
Image
Image

ManiaPlanet Forever!
User avatar
kamyl
Posts: 248
Joined: 05 Apr 2011, 18:18

Re: Tłumacz newsów o QM?

Post by kamyl »

Chodziło mi o to, żebyś zrobił temacik w dziale QuestMania. Tak jak ja o ShootManii. Tylko jeśli już taki zrobisz, to masz o niego dbać i strać się przy tłumaczeniu. Dlatego jako trening chęci przed posadą tłumacza newsów o QM - popraw tekst. ;)

Chyba, że Zią chce spróbować? Narazie poczekajmy na Chrisa.
User avatar
ziomalus
Posts: 42
Joined: 15 Jun 2010, 20:10

Re: Tłumacz newsów o QM?

Post by ziomalus »

Jakby Chrisowi opadły chęci, to ofc mogę się tym zająć.
Image
User avatar
kamyl
Posts: 248
Joined: 05 Apr 2011, 18:18

Re: Tłumacz newsów o QM?

Post by kamyl »

Tylko chodzi o to, że nikt nie będzie mógł kontynuować tematu. I gdyby nie to, że będą pojawiały się kolejne posty, możnaby skasować stary temat i zrobić nowy (drugiej osoby, która chce kontynuować tłumaczenie).
elitechris
Posts: 297
Joined: 09 Apr 2011, 20:57
Location: Illinois, USA

Re: Tłumacz newsów o QM?

Post by elitechris »

Nie no, mogę się podjąć tego, dajcie mi troszkę czasu i zrobię. :)
Image
Image

ManiaPlanet Forever!
User avatar
andrus
Posts: 170
Joined: 05 Apr 2011, 17:40

Re: Tłumacz newsów o QM?

Post by andrus »

ja również mogę to przetłumaczyć.
Post Reply

Return to “Questmania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest