Informacje o QM

Dyskutuj o wszystkim zwiÄ…zanym z QuestmaniÄ….

Moderator: Polish Moderator

Post Reply
elitechris
Posts: 297
Joined: 09 Apr 2011, 20:57
Location: Illinois, USA

Informacje o QM

Post by elitechris »

Będę tu przekazywać wam wszelkie informacje o QM od Nadeo. Wyrażajcie tu swoje opinie.

Od tłumacza: teksty dodane w kwadratowych nawiasach są dodane przeze mnie dla łatwiejszego zrozumienia tekstu.

Umieszczenie tu wszystkich wiadomości o QM, by ułatwić wyszukiwanie :)
Nie wstydź się dołączyć

Jakie środowiska w QM ?
Hylis wrote:poczekamy chwilę zanim ogłosimy to, ale mogę powiedzieć, że będzie to miało miejsce w różnych okresach: każde z okresów to inne środowisko, równoważne z różnymi środowiskami w TM.

(New)
Hylis wrote:Pomysłem jest wypuścić jakieś 3 tytuły [chyba jako środowiska] rocznie, jeden na każdą grę. Chciałbym widzieć jedno środowisko TM2, jedno SM i jedno QM co roku. Teraz to jest bardziej jako taki ogólny pomysł. Możemy zrobić mniej jeżeli będzie dużo roboty nad każdą albo możemy zrobić więcej jeżeli będziemy mieć większą możliwość produkcji (nie jest to związane z ilością osób, lecz również z lepszą jakością i większą zdolnością zachowania głębi [głębi jako elementu jakości]), dlatego też tego roku chcemy wypuścić 2 tytuły: jeden TM2 i jeden SM, a w następnym roku chcemy oczywiście wypuścić 3 tytuły, lecz w tym momencie jesteśmy na zaawansowanym etapie robieniu 1szego tytułu TM2 [tu chyba chodzi o Canyon] i musimy też dużo zrobić przy 1szym SM.
Gameplay
Hylis wrote:Arnoz31

Masz całkowitą rację, gracz powinien najprawdopodobniej być w stanie postępować* w grze bez końca. Przypuszczam, że zwiększenie ilości systemów klas zwiększa dostępny czas możliwy to wykonywania postępów, coś jak w grze w TM, ale z dobrze rozpracowanym gameplay'em jak tam, można postępować przez długi okres czasu. To jest dokładnie to, czego potrzebujemy, lecz nie możemy uczynić tego postępowania-dla-gracza zbyt skomplikowanym.

Od tłumacza: Z powodu ciężkiego sposobu przetłumaczenia powyższego tekstu, a zwłaszcza ze słowem "postępować" wyjaśnię wam o co w nim chodzi, jeśli nie zrozumieliście go: chodzi o to, że grając w nową grę, musimy się uczyć nowych rzeczy, a Nadeo chce nam ułatwić, więc Hylis pisze, że Nadeo nie chce "uczynić tego (...) zbyt skomplikowanym".

Dodam, że dobrze by było, gdyby można było być w stanie postępować bez uczenia się nowych rzeczy. Jest to troszkę za trudne [tu; trochę niekonieczne] wiedzieć wszystko o tych klasach, o najlepszych możliwościach i o ich słabych punktach, ich najlepszych broniach we wszelkich sytuacjach itp.
ManiaScript :
Hylis wrote:Naszym planem w przypadku ManiaScript jest zaprojektowanie [ogólnoznanej znajomości "języka gry", nie wiem jak to inaczej wyjaśnić]. To znaczy, że powinno to wiedzieć jak kierować zapisami, prawdziwym czasem, interfejsem, networkingiem z łatwością. Musi to ewoluować. Jest wiele do zrobienia w tej domenie, ale my postępujemy powoli i pewnie.
Hylis wrote:W trybie gry [tu chyba chodzi o multiplayer], skrypt ten jest wykonywany dla serwera. Np. dla ManiaLinku lub ManiaTracku skrypta jest wykonywana dla klienta [gracza].
Hylis wrote:Dla przykładu, 1szy ManiaScript, który zrealizowaliśmy wewnętrznie jest jako Pasjans - Pająk, który się zaczyna kiedy włączymy pewną strefę i opuszczamy grę kiedy wychodzimy z tej strefy.
To trochę głupie, ja wiem o tym :mrgreen:
Ergonomia i Kierowanie danymi :
refresh wrote:Było by to bardzo dobre mieć prawdziwy system kierowania danych w TM2, SM i QM: byłby w stanie kierować mapami, skórkami [modami], elementami budowy i każdą inną rzecz bezpośrednio w grze, ponieważ do tej pory możemy tylko dodawać rzeczy w grze, ale nie możemy przenieść ich, usunąć, zmienić im nazwę i również tworzyć folderów... To będzie bardzo ciekawe, gdyż to robiło mi bałagan w moim edytorze tras. Nigdy nie myślę o tym, by układać wszystko w Windowsie przed włączeniem gry, raz jedynie zaczyna realizować to kiedy już jest w edytorze. Co więcej, będzie praktyczny i przyjazny dla użytkownika.
Hylis wrote: @refresh
Nie jestem pewien, czy będzie się włączał przy starcie. ManiaPlanet musi ewoluować, ażeby robić pewne aplikacje systemu, będące wygodniejsze w użyciu.
Obrazy i wideo :
Hylis wrote:Nie ma żadnych obrazów w filmiku o środowiskach w QM. Za dużo jest robione.
Mała fraza :
Hylis wrote:Co jest ważne do myślenia kiedy próbujesz sobie wyobrazić jak działa QuestMania to: "to jest inne od tego o czym ja myślę w tym momencie". Wtedy może z łatwością pomyśleć jak to działa :mrgreen:
Dzięki, Yrp360 za cytaty!

================================================================

Hiperłącza :
Hylis wrote:Będzie możliwe wstawianie hiperłaczy do map w grze solo lub serwerów przez internet w ManiaScript.

Myślę, że to jest wykonalne przy dzisiejszych serwerach (automatyczna zmiana), ale odpowiadałem z myślą zobaczenia wielkich światów QM. Jeżeli będziesz wstawiać hiperłącza, to one mogą być takie wspaniałe, jakie sobie wyobrażasz w rzeczywistości.
Czas gry :
Cyberien wrote:Z tego, co możemy zobaczyć w reklamach wideo z ManiaPlanet, możemy wywnioskować czas średniowiecza, który jest [typowo] średniowieczny = miecz i smok = fantastyczne czasy (czyli legenda, która jest podporządkowana tej erze, tak jak Shrek z chłopami i królestwem...) ;)
Wtedy możemy również pomyśleć o Wikingach, Rzymianach...
Kimi3 wrote:Myślę, że to RPG jest bardziej związane ze średniowieczem, stąd uważam, że to dlatego został wybrany :P
Hylis wrote:Dokładnie!
Linkowanie :
Knutselmaaster wrote:Cóż, za pomocą MediaTrackera możesz wywołać zdjęcie jeśli dotkniesz klocka, co się jednak stanie jeśli dasz tmtp:// link w miejsce linku http:// pochodzącego z obrazu (lub dźwięku w innym wypadku)?
Poeksperymentuje trochÄ™, ciekawi mnie to.
Hylis wrote:Myślałem, że to możliwe. Miałem dyskusję z gouxim o tym z ManiaTeam'ami, proponując, by przywódca drużyny mógł przyciągnąć innych graczy do zmiany serwera. Chyba raczej to nie było wtedy możliwe. Przynajmniej poprzez kliknięcie w ustawione już tmtp://, możesz wstawić hiperłącze następnemu serwerowi.
Image
Image

ManiaPlanet Forever!
Post Reply

Return to “Questmania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest