Locator - What ?

Dyskutuj o wszystkim.

Moderator: Polish Moderator

Post Reply
User avatar
djhubertus
Translator
Translator
Posts: 1252
Joined: 09 Jul 2012, 18:30
Location: Poland
Contact:

Locator - What ?

Post by djhubertus »

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z tym locatorem i po cholerę to skoro większość danych przesyłanych jest przez p2p ?

Na chwilę obecną wiem że to plik tekstowy z rozszerzeniem .loc w którym jest link bezpośredni do pliku który gracze ponoć muszą zasysać, tylko pytanie po co ... (Czytaj końcówkę pierwszego zdania)

ManiaPlanet miało być proste w obsłudze a widzę że wiele funkcji jest znane tylko starym wyjadaczom, programistom i osobom które widzą kod grając (ja chociaż i tak nie wiem.) :pop:
My Gamemodes:
MP4 - Countdown, Firefight
MP3 - Reduction, Overload, Flashpoint, Territory, SM Race, Escape
MP2 - Search & Destroy, Oscillation, Instagib
Qitay
Translator
Translator
Posts: 32
Joined: 06 Apr 2011, 16:50

Re: Locator - What ?

Post by Qitay »

No wiesz lepiej odciążyć swój upload (który zapewne u większości osób jest dość mały) na rzecz jakiegoś serwera, który bez problemu wyśle twój skin do kilkunastu osób na serwerze. Jak chcesz, żeby inne osoby szybciej widziały twój skin, czy co tam chcesz to się to przyda.

P2P działa tak, że przesłasz plik bezpośrednio do drugiej osoby więc jak masz upload jakieś 50kb to troche to zajmie, żeby przesłać każdej osobie np taki skin który ze 12mb waży. Dlatego też na serwerach, gdzie dużo osób jest naraz wiekszość z nich ma szare samochody. Locator to troche ulepszy choć też nie będzie idealnie, bo prześle plik napewno szybciej do kilku osób naraz, ale i tak przy dużej liczbie osób to troche potrwa, żeby to wszystko pobrać, bo te skiny wcale nie takie małe, a tu jeszcze się obrazki doczytują, jakieś ich klaksony, może muzyka na serwerze i sie zapycha wszystko. W Shootmani jest narazie lepiej bo nie ma tyle tego do pobierania, ale jak dojdą jakieś skiny 3D, to pewnie będzie podobnie, bo one sporo zajmują.
OS: Windows 7
CPU: Intel Core i5-2500K @ 4.5GHz
GPU: Gigabyte Radeon HD 7850 @ 1050MHz
RAM: 8GB DDR3-1333
MOBO: Gigabyte GA-P67A-D3-B3
User avatar
djhubertus
Translator
Translator
Posts: 1252
Joined: 09 Jul 2012, 18:30
Location: Poland
Contact:

Re: Locator - What ?

Post by djhubertus »

Ok, ale jak rozumiem locator przechowuje w tym samym miejscu co plik lokalny ? Nie wrzucam go na ftp.

Trochę dziwnie to skonstruowane bo nie ma np. Ochrony nad pobraniem płatnych dodatków jak chociażby skin alienware który był rozdawany przez klucze a potem zrezygnowali bo jak ktoś wbił na serw to miał pobrany skin w cache :)

To samo jest z powtórkami, nagrałem Domino z tym skinem i przy odtworzeniu pobierało jego zawartość mimo że był offline, więc skąd gra wiedziała gdzie są pliki ?
My Gamemodes:
MP4 - Countdown, Firefight
MP3 - Reduction, Overload, Flashpoint, Territory, SM Race, Escape
MP2 - Search & Destroy, Oscillation, Instagib
Qitay
Translator
Translator
Posts: 32
Joined: 06 Apr 2011, 16:50

Re: Locator - What ?

Post by Qitay »

Cache - gra pobiera wszystko jak leci i umieszcza w folderze (możesz sprawdzić gdzie jest klikając w pomoc w launcherze - dane gry) dlatego własnie tak jak piszesz było z tym skinem alienware, musisz go pobrać, żeby widzieć, a przechowywany jest w tym całym cache, które czasem dość spore się robi (u mnie 8gb). Dlatego jak już raz pobierzesz skin to gra pamięta gdzie on jest. Chyba, że cache sie zapełni i nie ustawisz większego limitu, wtedy zacznie kasować stare pliki) Dlatego widziałeś skin Domino.

Jeśli chodzi o mapy to locatory zawierają się w pliku mapy, żeby ludzie mogli pobierać obrazki i inne rzeczy jak nie jesteś online. Ze skinami i klaksonami jest chyba tak, że jak jesteś na serwerze to albo przesyłasz cały plik innym graczom (bardzo długo to idzie), albo przesyłasz im tylko ten locator (który jest tam gdzie skin, no i nie zajmuje tak dużo, że trwa to dość krótko)

System nie jest zbyt skomplikowany bo gra zapisuje te pliki, tylko ze zmienioną nazwą (chyba do identyfikacji) tak, że można je spokojnie używać potem (taki recykling :P ).
OS: Windows 7
CPU: Intel Core i5-2500K @ 4.5GHz
GPU: Gigabyte Radeon HD 7850 @ 1050MHz
RAM: 8GB DDR3-1333
MOBO: Gigabyte GA-P67A-D3-B3
User avatar
djhubertus
Translator
Translator
Posts: 1252
Joined: 09 Jul 2012, 18:30
Location: Poland
Contact:

Re: Locator - What ?

Post by djhubertus »

Ok, dzięki za sporą garść informacji na ten temat ;)
Powiedz mi jeszcze gdzie ten locator ma być by działał prawidłowo ? Rzeczywiście przy orginalnym pliku ?

Powiedz mi jeszcze czy jest sens żebym się w to bawił przy necie 2 mb/s? P2P graczy dla przykładu nie działa dla mnie i np. Zamiast avków mam szachownice, klaksony są domyślne lub z title packa a skiny pokazuje tylko te które mam pobrane.
My Gamemodes:
MP4 - Countdown, Firefight
MP3 - Reduction, Overload, Flashpoint, Territory, SM Race, Escape
MP2 - Search & Destroy, Oscillation, Instagib
Qitay
Translator
Translator
Posts: 32
Joined: 06 Apr 2011, 16:50

Re: Locator - What ?

Post by Qitay »

Locator powinien mieć taką samą nazwe i być w tym samym folderze co plik do którego się odnosi.

P2P zupełnie Ci nie działa? Avatary powinieneś widzieć chociaż niektóre, chyba że masz wyłączoną te opcje w launcherze. To, że nie widzisz skinów, czy avatarów to pewnie po części dlatego, że ludzie nie używają tych locatorów, ale jakbyś przez dłuższy czas grał z tymi samymi graczami na jakimś nieduzym serwie to i tak się powinno wszystko ściągnąć.
Te 2mb to mało, ale nie tragicznie, a locator sie przyda dla Ciebie jak chcesz, żeby innym się szybciej twój skin ładował (tym bardziej, że masz net wolny). Jak pobierasz skiny z Maniapark to locator odrazu można z tam pobrać.
OS: Windows 7
CPU: Intel Core i5-2500K @ 4.5GHz
GPU: Gigabyte Radeon HD 7850 @ 1050MHz
RAM: 8GB DDR3-1333
MOBO: Gigabyte GA-P67A-D3-B3
Post Reply

Return to “Off-Topics”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest