Storm - problem z przejmowaniem pól + propozycja

Dyskutuj o wszystkim związanym z Shootmanią.

Moderator: Polish Moderator

Post Reply
Mavors
Posts: 1
Joined: 21 Feb 2015, 15:57

Storm - problem z przejmowaniem pól + propozycja

Post by Mavors » 21 Feb 2015, 17:00

Witam
Problem w Shootmanii Storm polega na tym, że wielu początkujących graczy, a nawet tych z "doświadczeniem" często nieświadomie (lub świadomie) psuje rywalizacje i rozgrywke innym graczom. Polega to na przejmowaniu w pierwszej kolejności najbliższych pól (masztów), które są najprostsze do zdobycia. Po ich przejęciu "gracz" jest z siebie dumny bo pomógł drużynie nabić % do wygranej :roflol: . W rzeczywistości jednak maszt ten ze względu na swoje najbliższe położenie w stosunku do spawnu własnego teamu, służył jako restart czasu pozostałego do ataku własnej drużyny... Wystarczy go dotknąć i mknąć po dalsze (najdalsze) i najtrudniejsze pola. Proste jak budowa cepa. :clap:
Ale jak napisałem, często zdarza się, że w drużynie trafi się jeden lub paru nadgorliwców, którzy pierwszy i najprostszy maszt przejmą jako pierwszy... :evil: Dodam, że prośby na czacie typu LEAVE A, LEAVE FIRST POLE!, CAP D, nic nie dają. Teraz spróbuj bronić własne pola podczas ataku przeciwników, udało Ci się i ruszasz do ataku... :3 Tylko co z tego jak na wielu mapach nie zdążysz fizycznie dobiec do pierwszego niezablokowanego masztu bo ktoś już ten pierwszy zajął, mimo że w głębi mapy są jeszcze kolejne. :? Jedyne rozwiązanie to takie, że jeden lub paru graczy musi stać na środku mapy lub na tyłach przeciwnika w oczekiwaniu na to, że osłabiony przez to team odbije atak. Wtedy Ci wysunięci, jeśli dobiegną do dalszych masztów zrestartują czas ataku drużyny (i wszystko przez błąd tego jednego gracza). :|
Mam nadzieje, że wszyscy lub większość zgodzi się ze mną, że jest to spory problem psujący grywalność Shootmanii w trybie Storm. A teraz propozycja... 8-) Czy możliwe jest naświetlenie powyższego problemu firmie Ubisoft celem wydania łatki... Owa aktualizacja powodowałaby, że najbliższe pole nie mogłoby być przejmowane jeśli inne pola są jeszcze niezablokowane. Wtedy najbliższe pole byłoby tym ostatnim do przejęcie. Stanięcie na nim powodowałoby restart czasu pozostałego do ataku, ale nie jego zablokowanie... Można to różnie rozwiązać: stanie na polu nabija tylko 1%, albo liczy się tylko ułamek sekundy (0,01s) kiedy dotykamy masztu, albo blokada paska postępu na poziomie 50 lub 90% jeśli są dostępne inne maszty do zdobycia (oczywiście restart czasu nadal dostępny).
Mam nadzieję, że nikt nie usnął i każdy zrozumiał o co mi chodzi. ;) Czekam na opinie w tym temacie (może macie inne zdanie na ten temat) oraz jakieś informacje czy temat można poruszyć u twórców celem wydania aktualizacji.

User avatar
djhubertus
Translator
Translator
Posts: 1247
Joined: 09 Jul 2012, 18:30
Location: Poland
Contact:

Re: Storm - problem z przejmowaniem pól + propozycja

Post by djhubertus » 21 Feb 2015, 18:40

Nie zmienisz mentalności graczy. Nadeo promuje Battle za tryb dla 'nowicjuszy' więc trzeba się przyzwyczaić do przegranej.
My Gamemodes:
MP4 - Countdown, Firefight
MP3 - Reduction, Overload, Flashpoint, Territory, SM Race, Escape
MP2 - Search & Destroy, Oscillation, Instagib

Post Reply

Return to “Shootmania”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests